افـزایـش سـرعت بـارگـذاری صـفـحـات وب در مـوزیـلـا یا فـایـر فـاکـس


نوشته شده  سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۵

FireFox-Speed7


شما از چه مرورگری استفاده می کنید ؟ به نظر شما بهترین مرورگر چیست ؟
بیشتر کاربران ایرانی بدلیل اینکه اینترنت اکسپلورر به طور پیش فرض بر روی سیستم عامل آنها نصب شده است ، از آن استفاده می کنند، ولی اینترنت اکسپلورر دارای مشکلات زیادی می باشد و هنوز که هنوزه با آمدن ورژن های جدید این مرورگر مشاهده می شود که نسبت به رقبا در رده پایین تری قرار دارد . (از لحاظ فنی)
یکی از بهترین مرورگرها موزیلا یا فایرفاکس بوده که در بین کاربران بسیار محبوب  و دارای امکانات زیادی  می باشد . قصد ندارم در این قسمت در مورد ویژگیهای مرورگرها بحث کنم فقط می خواهم یک ویژگی  بسیار کاربردی که باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب می شود را برای شما معرفی کنم .
بک ترفند در فایرفاکس وجود دارد که می شود سرعت بارگذاری صفحات وب را بسیار افزایش داد . برای شروع ابتدا مرورگر را اجرا کنید .

1. درکادر جستجو عبارت about:config را تایپ کنید تا صفحه تنظیمات فایرفاکس نمایش داده شود  . بر روی کلید I'll be careful , I promise! کلیک کنید

FireFox-Speed1

2. همانطور که مشاهده می کنید یک سری گزینه در این قسمت وجود دارد . دقت داشته باشید که بدون اطلاع داشتن در مورد کاربرد هر گزینه  ، تنظیمات آن را تغییر ندهید .
عبارت network.http.pipelinin را در کادر جستجو وارد کنید . بعد از وارد کردن عبارت مورد نظر تنظیماتی که با این نام وجود دارد نمایش داده می شود . گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و 2 بار بر روی آن کلیک کنید تا گزینه False تبدیل به true شود .

FireFox-Speed2

FireFox-Speed3

FireFox-Speed4

3. در مرحله بعدی عبارت network.http.pipelining.maxreques را در کادر جستجو تایپ کنید تا تنظیمات مربوط به آن نمایش داده شود .سپس روی گزینه مشخص شده دابل کلیک کرده و در کادری که باز می شود عدد 30 را وارد کنید .

FireFox-Speed5

4. اینبار عبارت network.http.proxy.pipelining در کادر جستجو تایپ کرده و گزینه False را به true تغییر بدهید

FireFox-Speed6

5. در مرحله آخر هم عبارت browser.cache.disk.capacity را در کادر جستجو تایپ کرده و روی گزینه مورد نظر دابل کلیک کرده و عدد 1024000 را وارد کنید . این عدد به صورت پیش فرض 51200 می باشد . ممکن است این گزینه در مرورگر قبلا تنظیم شده باشد و عدد دیگری نمایش داده بشود .

FireFox-Speed7

بعد از اعمال تغییرات یکبار مرورگر را ببنیدید و از دوباره باز کنید .منبع : طلوع فن آوران آسا
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic